BES Klima Santralleri, Avrupa patent ofisinden 4 dalda 4A en yüksek notu alan komple bir sistemdir.
BES Konfor Klima Santralleri, diğer santrallere göre %61'e kadar enerji tasarrufu sağlar.
BES Konfor Klima Santralleri, diğer santrallerin iki fan ile yaptığı işleri tek fan ile gerçekleştirir.
BES Konfor Klima Santralleri, standart klimalardan farklı olarak çift ısı geri kazanım sağlar.
BES Konfor Klima Santralleri küçük ve hafiftir. Uygulama zorluğu olan projeler için çok idealdir.

Benzersiz Özellikleri İle
Standart Klimaların Çok Ötesinde


BES Konfor Klima Santralleri, enerji verimliliğinin yanı sıra bir çok yenilik ve avantajlı fırsatlar sunmaktadır.

Patentli bir tasarım olan iç içe kanal sistemli Isı Geri Kazanım sistemi ile egzosdan dışarı atılan kirli havanın ısısı, emilen temiz havaya büyük oranda transfer edilir.

BES Konfor Klima Santralleri, standart santrallerden daha küçüktür ve daha hafiftir. Bu özellikleri ile uygulama zorluğu olan projeler için benzersiz çözüm önerileri getirir.

BES Konfor Klima Santralleri çok sessiz çalışır. Yüksek kalitede havalandırma sağlar. Tak çalıştır özelliği vardır.BES Otomasyon ve Kontrol Sistemi


Bir klima santrali ne kadar kaliteli malzemelerle bira araya getirilmiş olursa olsun, eğer iyi bir otomasyon sisteminden mahrum ise enerji verimliliği istenilen değerleri yakalayamaz. BES Klima Santralleri tek fanlı olmaları sayesinde yakalamış oldukları avantajı, sahip oldukları otomasyon ile daha ileri bir düzeye taşımaktadırlar. Bu yeni nesil klima santrallerinde otomasyonun temel mantığı enerji tasarrufunu maksimuma çıkartmaktır.

Otomasyon programı temelde iki ana kritere göre çalışır. Bunlar sıcaklık ve hava kalitesi değerleridir. Otomasyon programı, santralin klimatize etmiş olduğu hava mahal için set edilmiş değerleri yakaladığı an inverter ile fana müdahale etmekte ve tasarruf durumuna geçmektedir. Standart donanımımızda var olan sensörler yardımı ile sürekli olarak hava hızlarını ölçer, bu hızlara göre debileri tayin eder ve damper konumlarını ayarlayarak aktif bir kontrol sağlar. Otomasyon sistemi sayesinde, klima santralinin havalandırdığı mahal (+) yada (-) basınçta tutulabilir.

Santrallerimizde mevcut olan sensörler hassasiyet bakımından en üst düzeyde olup, minimum hata ile ölçüm yapılmasına olanak sağlamaktadır. Tüm sensörler saniyede 2 defa sistemden bilgi okuyup gerekli ayarları yapmaktadır.

Karbon Ayak izi


Karbon Ayak izi, birim karbondioksit cinsinden ölçülen, üretilen sera gazı miktarı açısından insan faaliyetlerinin çevreye verdiği zararın ölçüsüdür. Karbon ayak izi iki ana parçadan oluşur: doğrudan/birincil ayak izi ve dolaylı/ikincil ayak izi.

Birincil ayak izi evsel enerji tüketimi ve ulaşım (sözgelimi araba ve uçak) dahil olmak üzere fosil yakıtlarının yanmasından ortaya çıkan doğrudan CO2 emisyonlarının ölçüsüdür.

İkincil ayak izi kullandığımız ürünlerin tüm yaşam döngüsünden bu ürünlerin imalatı ve en sonunda bozulmalarıyla ilgili olan dolaylı CO2 emisyonlarının ölçüsüdür. BES Klima santralleri çevreci mühendislik tasarımı sayesinde, doğaya yaydığı CO2 emisyon oranları çok azdır.

logoa7

%70 Enerji Tasarrufu

logotekfan

Tek Fan

logohafif

%40 Daha Küçük ve Hafif

logoikiisigeri

%90 Çift Etkili Isı Geri Kazanım